Bankospil

28. oktober 2022 | Af Brogaard | Emne: Bankospil.

Kære Garderfamilie.
Vores store årlige bankospil afholdes i år torsdag den 1. december 2022 kl 18:00 i Kulturhuset El-værket, Ved Kirken 6, Frederikssund, hvor vi benytter aftenen til at fejre foreningens 113 års fødselsdag.

I lighed med tidligere år er der et væld af flotte gevinster. Uden at gå i detaljer kan vi nævne oksestege, ænder og store flæskestege. Hertil kommer mange andre gode gevinster skænket af sponsorer og foreningens medlemmer.

Såvel medlemmer med familie som venner og bekendte er meget velkomne – jo flere jo bedre. Tag dem med til en festlig aften, der altid er meget velbesøgt. Det vil være muligt at købe kaffe og kage, øl og vand, alt til særdeles rimelige priser.

Hvis der er medlemmer, der vil betænke foreningen med en gevinst til bankospillet, bedes de venligst meddele formanden dette – gerne pr. telefon 2726 4901 inden d. 24. nov.

X i kalenderen d. 1/12 – tilmelding er ikke nødvendig – vi ses.

Forenings-, jubilæums- og hæderstegn bæres.

Med garderhilsen
Bestyrelsen


Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *